Prawdziwa dbałość o wygląd nie kończy się na codziennej zwyczajnej pielęgnacji. To dobrze, jeżeli na co dzień starasz się dbać o skórę, ale musisz wiedzieć, że samymi kosmetykami niewiele wskórasz, zwłaszcza w przypadku zmagania się z jakimiś większymi i poważniejszymi problemami dermatologicznymi, czyli np. starymi rozstępami, pogłębionym cellulitem albo rozprzestrzeniającymi się coraz bardziej zmarszczkami.
Czym jest karboksyterapia i na co pomaga?
Karboksyterapia jest natomiast dobrym lekarstwem na każdy z tych defektów. Zabiegi medycyny estetycznej potrafią znacznie więcej niżeli domowa pielęgnacja albo też i te zabiegi, którym można się poddawać w gabinetach kosmetycznych, a które bardzo często działają jedynie powierzchownie, przez co nie wywołują żadnych trwałych zmian.
O karboksyterapii
Wiesz już zatem, że pozytywne działanie karboksyterapii nie jest żadną ściemą, a czystą prawdą. Podobnie jak pielęgnacja cery jest potrzebna i skuteczna, tak samo jest z karbyksyterapią. Twoje wątpliwości mogą jednak tyczyć się ogólnego bezpieczeństwa zabiegu, zwłaszcza jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia z medycyną estetyczną i wciąż nie do końca jej ufasz, kojarząc ją głownie z powiększaniem ust. Karboksyterapia jest jednak dla ciebie w pełni bezpieczna. To bezpieczeństwo zapewniane jest przez przeprowadzające ją osoby oraz urządzenia wykorzystywane w trakcie zabiegu. Lekarz w prawdziwym gabinecie medycyny estetycznej będzie używać na tobie wyłącznie certyfikowanych i sprawdzonych urządzeń. Dwutlenek węgla, który podczas karboksyterapii wprowadzany jest pod powierzchnię twojej skóry, również może być substancją certyfikowaną, o co śmiało możesz zapytać lekarza, by po prostu się co do tego upewnić.
Substancja, którą karboksyterapia wprowadza pod twoją skórę, w rzeczywistości występuje w twoim organizmie w sposób naturalny. To oznacza, że ona absolutnie nie może ci zaszkodzić, o ile zostanie wstrzyknięta w prawidłowy sposób i o ile lekarz zastosuje jej właściwą, dopasowaną do ciebie dawkę.